Obserwuję, myślę, piszę

Strona główna » ciekawostki » Wirtualne Szafiarki

Wirtualne Szafiarki

Reklamy

Kilka tygodni temu głośno było o tzw. szafiarkach, czyli dziewczynach, które prowadzą blogi i na nich pokazują swoje szafy – ale nie tylko swoje zdobycze, ale przede wszystkim swoje stylizacje. Pisała o nich Wyborcza, było na kilku blogach, np. tu (mam nadzieję, że blog jest niedostępny chwilowo tylko), tu, i tu (to tylko przykłady, miejsc było od groma).

Nie wspominałam o tym, bo dla mnie to po prostu jedna ze społeczności kobiecych (mężczyźni wśród szafiarek to rzadkość) – podobnie jak społeczności mam, perfumianek czy robótkomaniaczek. Jest ich wiele, rzadko szukają poklasku, czasem znajduje ich sam (jak swego czasu Kołderkowo, czy ostatnio wspomniane szafiarki).

Ale zainteresowało mnie coś innego. Jak już wspominałam, zajrzałam do świata Second Life. Okazało się, że i tam są szafiarki! Zobaczcie sami – Closet Crisis. Oczywiście, to trochę innego typu szafiarki, nie tylko nie pokazują swoich twarzy (choć nie do końca, należy pamiętać, że są osoby, które tworzą swoje avatary na swój wzór, a także osoby, które do swojej wirtualnej wizytówki dodają zdjęcie z Real (czy tez first) Life) i mają znacznie uproszczoną procedurę czesania się, czy malowania. Nie zmienia to jednak faktu, że prezentują swój styling z tego, co zebrały, dostały, zrobiły lub kupiły i mają w swojej wirtualnej szafie (czyli Inventory).

Oczywiście Closet Crisis to nie jedyny tego typu blog – wystarczy przejrzeć blogrolla (nie będę liczyć ile tam jest blogów, nie chce mi się), nie mam pewności czy każdy z nich należy do wirtualnej szafiarki, ale co wiele tak(choćby ten, czy ten, albo ten – choć należy do fascynatki bardziej biżuterii niż ciuchów ).

Polskich wirtualnych szafiarek chyba na razie nie ma (poza jedną, o której wiem, ale chwilowo link mi zaginął, jak tylko znajdę, to tu umieszczę; problemem może też być to, że mogą swoje blogi prowadzić po angielsku, nie przyznając sie do tego, że są Polkami). Niemniej, gdyby ktoś wiedział, że są i mają swoje blogi, będę wdzięczna za linki 🙂

Reklamy

3 Komentarze

 1. drugiezyciemad pisze:

  Wiem, wiem, post nienowy, więc aż wstyd odgrzebywać i komentować – ale chciałam zameldować, że są. Niewiele, ale jednak coś się znajdzie.

  Flutter Memel (j. angielski, bloggerka polska)
  http://flutterdabutter.wordpress.com/

  Madelaine Sautereau (nie tylko ubrania):
  http://drugiezyciemad.wordpress.com/

 2. goldenrose2 pisze:

  Mad, bardzo dziękuję za linki :):)

 3. drugiezyciemad pisze:

  A proszę bardzo 😉
  Jest tego więcej:

  Tija Shilova – http://secondlifefad.blogspot.com/
  Villemo Inglewood – http://villemoinglewood.blogspot.com/ (po angielsku)
  Magdalena Bellic – http://www.web-20.pl/

  Osobom zainteresowane tematem polecam forum http://www.secondlife.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: