Obserwuję, myślę, piszę

Strona główna » Internet » BlogDay2008 – czyli polecam 5 blogów :)

BlogDay2008 – czyli polecam 5 blogów :)

Reklamy

Jak obiecałam w czwartek, tak dziś, z okazji BlogDay, piszę o 5 (a właściwie znacznie większej liczbie) blogach, na które moim zdaniem warto zajrzeć :):

1. Sabbath of Scences – Sabbath poznałam na forum perfumowym, potem osobiście. Fascynująca osobowość – i widać to w jej blogu. Do tego olbrzymia wiedza i znajomość perfum – i to takich, których w większości nie ma na półkach Sephory, czy Douglasa. Nawet jeśli kogoś nie interesują zapachy same w sobie, to warto zajrzeć dla niezwykłych, plastycznych opisów, jak ten, czy ten.

2. Cuda Świata – za każdym razem gdy Google Reader pokazuje, że pojawił się nowy post, uśmiecham się. Powodują to niewątpliwie piękne i fascynujące zdjęcia na blogu, a także umiejętność wyszukiwania przez Wojciecha Pastuszkę (mam nadzieję, że dobrze odmieniłam) ciekawych, a niekoniecznie super-znanych budowli, obrazów, czy widoków.

3. Poradnik Webmastera – a właściwie już Poradnik Internauty (mam nadzieję, że Paweł nie przeniesie go pod inny adres). Obowiązkowa lektura dla każdego, kto interesuje się narzędziami oferowanymi przez Internet – Google, Zoho, Dropbox i wiele innych. A to wszystko podane prosto, niemal łopatologicznie, nierzadko z uśmiechem.

4. Biznes bez stresu – od testeqa od wielu wpisów uczę się GTD. Warto – dla tricków, dla złotych myśli (nie ze wszystkimi się zgadzam, ale nudno byłoby zgadzać się z all), dla lekkiego humoru dnia czasem…

5. Ecommerce – ciekawostki, porady, wywiady z wirchuszką polskich sklepów internetowych. Prosto, ale fachowo – warto zarzeć niezależnie od tego, czy sklep się prowadzi, czy tylko w nim kupuje.

Kolejną piątką jest mój blogroll 🙂

Następna piątka (tu już odchodząc od idei blogday – bo z mojej działki niejako, dlatego stworzyłam osobną kategorię):

1. Zychalska -blog o różnych reklamach (czasem też kampaniach) – lekko, z humorem, czasem „spod ziemi”

2. Adgames – blog o grach internetowych, reklamowych. Czasem ciekawiej, czasem mniej, nierzadko inspirująco (i można czasem znaleźć sposób na przyjemną przerwę 😉 )

3. MediaCafe – o społecznościach, stronach, serwisach pisze Krzysztof Urbanowicz. Po prostu warto zajrzeć.

4. iZbieractwo – o Internecie, web 2.0, blogowaniu i paru innych sprawach 🙂

5. Na koniec już niebranżowo, ale dodatkowo – Blog makijażowo – stylowy (w j. angielskim) – o nowściach kosmetycznych, limitowankach, makijażu. Bardzo kobieco, bardzo stylowo, ładne zdjęcia do „odpoczynku” od codzienności…

Miłego czytania :):):)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: